Uostai

   
 

Europos regionas

 
   

Gibraltaras, Jungtinė Karalystė

Gibraltaro kyšulys – viena egzotiškiausių Europos vietų. Tai neįveikiama jūrų tvirtovė, vienintelė Britų kolonija Europoje. Čia Jus pakerės nepaprasti vaizdai, atsiveriantys nuo 426 m. aukščio Gibraltaro uolos. Tolumoje skendinti Afrika – Maroko Atlaso kalnai. Vienoje pusėje krantą skalauja Atlanto vandenynas, kitoje – Viduržemio jūra. O taip pat nuostabą sukels laisvėje gyvenančios beuodegės beždžionės makakos – vieninteliai laukiniai primatai visoje Europoje. Tie, kurie nebuvę Anglijoje, jos dvasią galės pajusti vaikščiodami siauromis Gibraltaro gatvelėmis: angliškos parduotuvės, bankai, dviaukščiai autobusai.

Uosto žemėlapis

Vigas, Ispanija

Atlanto pakrantėje įsikūręs Vigas yra nutolęs į šiaurę nuo Portugalijos. Garsėja didingu uostu ir gražiais paplūdimiais. Vigas turi labai gerai išvystytą greitkelių ir geležinkelių komunikacijos tinklą. Jeigu Jūs esate nuostabių paplūdimių mylėtojai tuomet poilsis čia kaip tik Jums.

Lisabona, Portugalija

Lisabona nusėta puikiais romaninės, gotikinės, baroko, moderniosios ir postmoderniosios architektūros statiniais, susiliejančiais į organišką visumą. Ant septynių kalvų įsikūrusio miesto širdis – UNESCO pasaulinio paveldo vardu besididžiuojantis senamiestis “Baixa”. Lisabona neatsiejama nuo Fado muzikos klubų. Liūdnos, ilgesingos, bliuzui prilyginamos dainos, vakarais skamba kone kiekvienoje miesto gatvėje.

Neapolis, Italija

Neapolis yra miestas - uostas pietinėje Italijoje, garsėjantis ne tik nuostabia gamta, bet ir kultūriniais centrais, nepaprasta meno kūrinių gausa. Tai pagrindinis pietų Italijos ekonominis ir kultūrinis centras. Rekomenduojame aplankyti šalia esančią Pompėją, kuri stūksojo šalia Vezuvijaus ugnikalnio.

Sankt Peterburas, Rusija

Sankt Peterburgas buvo pradėtas statyti 1703 m. Miestas buvo statomas pelkėtoje vietovėje palei Nevos upę. Iš visų Rusijos miestų Sankt Peterburgas visada buvo vertinamas kaip esantis „arčiausiai Europos“ (ne geografine, o dvasine ir kultūrine prasme). Miestas turi savitą atpažįstamą aurą. Jo architektūra nenusileidžia klaisikiniams Vakarų Europos pavyzdžiams. Jis taip pat yra aukštos kultūros ir įkvėpimo miestas.

Stokholmas, Švedija

Švedijos sostinė Stokholmas yra vienas patraukliausių pasaulio miestų. Vanduo supa beveik trečdalį salų ir septynis miesto kvartalus. Miestas išraizgytas molų, kanalų, tiltų voratinklių, dažnai dar vadinamas Šiaurės Venecija (šis pavadinimas reliatyvus, nes susisiekimas daugiausia vyksta keliais). Stokholmas yra viena iš nedaugelio sostinių, kurioje ramybė ir tyla , grynas oras, aiškus dangus ir erdvės dera su didžiulio miesto gyvenimu.

Helsinkis, Suomija

Šių dienų Helsinkis – žavus senovės ir modernumo mišinys. Pramogų jame užtenka net ir didžiausiems skeptikams bet kuriuo metų laiku. Nors mieste beveik nėra senamiesčio, neoklasikinė architektūra atims kvapą, o daugybė muziejų – suteiks nepakartojamų spūdžių . Helsinkis reiškia „Baltijos dukra“. Uostas buvo įkurtas 1550 metais Švedijos karaliaus Gustavo Vazos, kad konkuruotų su piečiau įsikūrusiu Talinu.

Talinas, Estija

Talinas įsikūręs centrinėje šiaurės Estijos dalyje, pietinėje Suomijos įlankos pakrantėje. Talinas – Estijos sostinė , vienas iš seniausių miestų prie Baltijos jūros. Pagrindinės miesto įžymybės – XIV amžiaus gotikinė rotušė, senamiestis su daugybe kavinių ir restoranų. Čia užkandžiauja, gaivinasi gėrimais ar tiesiog draugiškai diskutuoja miesto gyventojai ir svečiai. Pasivaikščiojimams geriausiai tinka gražiai išpuoselėtas Kotrynos parkas.

Oslas, Norvegija

Oslas – Norvegijos sostinė, politinis ir kultūrinis centras, didžiausias šalies jūrų uostas. Miestas įsikūręs Norvegijos pietuose, prie Oslo fiordo. Eidami žymiausia ir judriausia Norvegijos arterija – Karlo Johano gatve apžiūrėsite Katedrą, Parlamento rūmus, Universiteto pastatų ansamblį, ant kalvos įsikūrusius neoklasicistinius Karalių rūmus, moderniąją rotušę, Akerbriugės prieplauka, kurioje gausu parduotuvių, restoranų, kavinių.

Uosto žemėlapis

Hamburgas, Vokietija

Hamburgo istorija yra marga kaip ir pats miestas. Tai miestas išgyvenęs daug pakilimų ir nuosmukių, karų ir pergalių. Hamburge daug zonų skirtų poilsiui – parkai, skverai. Mieste yra net 2302 tiltai. Senamiestyje rasite pagrindinius verslo kvartalus, daug kanalų. Ypatingos Hamburgo įžymybės yra rotušė su žaliuoju vario stogu, Hansos kvartalas, Alsterio arkados ir baroko stiliaus Michaelio bažnyčia.

Ibiza, Ispanija

Ibiza, Ispanijai priklausančio Balearų archipelago sala. Jau seniai ši sala vadinama pasaulio klubinės kultūros centru. Ibiza pribloškia savo ekstravagancija, beribe tolerancija, begėdiškumu, vakarėliais, tūkstančius žmonių talpinančiuose klubuose, ir laisva atmosfera, kurioje nėra ribų amžiui, apsirengimui, elgesiui ar šokiui. Ibiza tapo kultine sala, į kurią trokštama patekti ir visa galva pasinerti į nesibaigiantį muzikos, renginių, kvapą gniaužiančių potyrių ir amžinai karštos vasaros kokteilį.

Barselona, Ispanija

Barselona įsikūrusi Ispanijos šiaurės rytuose, netoli sienos su Prancūzija. Žmonės iš viso pasaulio mėgsta lankytis šitame mieste dėl jo individualumo, kultūros ir grožio. Hansas Kristianas Andersenas 1862 metais pavadino Barseloną “Ispanijos Paryžiumi”. Tai pagrindinis Ispanijos kultūros centras su stulbinančia istorija. Turistus traukia genialaus architekto Antonio Gaudi kūriniai, Monserat vienuolynas ant uolų, garsių meno galerijų gausa, šviesos muzika skambantys fontanai ir iki ryto šėlstančio miesto pagundos bei neprilygstama ispanų virtuvė.

Uosto žemėlapis

Tenerifė, Kanarų salos

Tenerifė - didžiausia Kanarų archipelago sala sudaryta iš daugybės skirtingų ir charakteringų regionų. Kontrastingi peizažai, vešliai apaugusios kalvos, beribės bananų ir pomidorų plantacijos, puasentijomis užtvindyti laukai, vynuogynai bei alyvmedžiai, gigantiškas krateris (nacionalinis parkas) ir nuostabūs paplūdimiai skendi amžiname pavasaryje.

Ajaccio (Korsika), Prancūzija

Napoleono gimtinė įsikūrusi Korsikos vakariniame krante, visai netoli svetingų paplūdimių, stūksančių kalnų ir nepamirštamų gamtos grožybių. Vaikščiodami mažomis miesto gatvelėmis aplankykite Napoleono statulą, žvelgiančią į Ajaccio įlanką. Nuvykite į Korsikos kalnus pasimėgauti panoraminiais vaizdais ir paragauti vietinio vyno.

Livorno (Florencija/ Piza), Italija

Livorno, esantis Italijos Toskanos srityje, idealiai tinka pažinčiai su gražiausiais Italijos miestais, tokiais kaip Florencija, Piza. Florencija garsi kaip renesanso gimtinė. Čia spėsite apžiūrėti viską nuo Duomo Di Santa Maria Del Fiore iki Uffizi galerijos šedevrų. Piza garsėja savo svyrančiu bokštu. Prieš išvykdami iš Livorno nepamirškite nusipirkti vietinio alyvuogių aliejaus ir Chianti vyno.

Dubrovnikas, Kroatija

”Jei norite pamatyti rojų žemėje, atvykite į Dubrovniką…”- taip šį, dažnai Adrijos perlu vadinamą miestą, apibūdina airių rašytojas Dž. Bernardas Šo. Šis miestas nustebins savo įlankomis, paplūdimiais, uolomis ir miškais. Miestas garsus savo mokslo ir kultūros įstaigomis: dailės galerija, jūreivystės muziejumi, etnografiniu krašto muziejumi, Soboru, miesto globėjaus šv. Blazijaus cerkve. Senamiestyje pasijusite tarsi sugrįžę į praeitį.

Pirėjus (Atėnai), Graikija

Pirėjus – pagrindinis Atėnų uostas, didžiausias Graikijoje ,ir vienas iš svarbiausių Viduržemio jūroje. Iš uosto galima nuvykti iki Kastelos - nuostabiais namais apstatyto kalno, nuo kurio atsiveria vaizdas į magiškąją Saroniko įlanką. Verta aplankyti ir Atėnų Senąjį miestą - senąją Korintiją, užlipti į Akropolio kalną. Išbandykite vietinį alkoholinį graikų gėrimą ouzo ir puikiai paruoštas jūros gėrybes.

Kagliari (Sardinija), Italija

Sardinija -antroji pagal dydį Viduržemio sala , apsupta nuostabia mėlyna jūra ir baltais smėlio paplūdimiais. Kadangi daugelis Sardinijos miestų yra įsikūrę giliau saloje, paplūdimiai išliko nepaliesti ir idealiai tinkantys saulės mėgėjams bei nardytojams. Kagliari - Sardinijos sostinė, pasitinkanti laivus Castello kvartalu. Tad aplankykite senamiestį ir pakeliaukite siauromis gatvelėmis.

Kušadasis (Efesas), Turkija

Kušadasis - tai vartai į Efesą, kuris įsikūrė dar XI a. pr. Kr. Garsus savo graikiška ir romėniška architektūra. Efesas yra geriausiai išsilaikęs klasikinis miestas Viduržemio jūros pakrantėje, kur geriausiai galima pajausti Romos laikų dvasią. Būtinai aplankykite Celsijaus biblioteką. Už 7 km. nuo Efeso galite užsukti į šv. Mergelės Marijos namus. Taip pat aplankyti Isabejo mečetę (XIII a.pr. Kr.), kurioje kažkada stūksojo Artemidės šventykla.

Heraklionas, Kreta

Herklionas - Kretos sostinė, įsikūrusi kalno papėdėje, žvelgia į Kretos jūrą. Pavadinimas kilo nuo Hercules (Heraklis). Centre puikuojasi Morozinio fontanas, iškilęs čia dar 1628m. Netoliese - turistų mėgstamos Venecijos tipo senamiesčio gatvės su gausybe patrauklių parduotuvių, bažnyčių ir muziejų. Mėgaukitės šiaurinės pakrantės paplūdimiais, stebėkite žmones kavinėse ir restoranuose centrinėje Platía Venizélou (Fountain aikštėje), atraskite Kretos Mikėnų civilizacijos palikimą…

Splitas, Kroatija

Splitas - pats nuostabiausias Adrijos jūros uostas ir antras pagal dydį Kroatijos miestas, kuriam jau daugiau nei 1700 metų. Verta pamatyti Romos imperatoriaus Diokletijano rūmų liekanas, kur po imperijos žlugimo apsigyveno miesto gyventojai – rūmų koridoriai tapo gatvėmis, o kambariai, salės bei menės - butais. Virš miesto iškyla katedra, bei gynybinė siena su vartais: auksiniais, sidabriniais ir geležiniais, kuriems žavesio suteikia už jų esantis triukšmingas beveik orientalinis turgus

Santorinis, Graikija

Santorinis - nedidelė pjautuvo formos sala Egėjo jūroje, laikoma pačia garsiausia ir gražiausia pasaulyje. Salos viduryje stūkso didžiulis ugnikalnis, balto ir pilko vulkaninio smėlio paplūdimiai, skaidrus vanduo, baltai spindintys kaimeliai vilioja turistus. Galbūt ši sala yra pražuvusios Atlantidos liekana? Beveik ištisus metus šviečianti saulė, harmoningai į aplinką įsiliejusi architektūra, įspūdingi vaizdai, saloje tvyranti ramybė sužavės ir jus. Būtinai pasivaiščiokite Akrotirije, vienoje iš įspūdingiausių vietų pasaulyje.

Funčalas (Madeira), Portugalija

Madeiros sala nutolusi beveik 500 km į Atlanto vandenyną nuo Maroko pakrantės. Daugiau nei 100 metų turistus traukia vulkaninės viršukalnės, gražus tropinis krantas ir niekada nei per karštas, nei per šaltas klimatas. Turite atskleisti dugybę paslėptų slėnių, viršukalnių ir botanikos sodų. Mėgaukitės kvapą gniaužiančiu vaizdu 580 metrų aukštyje virš jūros bangų nuo Cabo Girao, antros pagal dydį jūros uolos pasaulyje.

Tunis, Tunisas

Tai gyvas ir judrus miestas, kur dabartis pinasi su praeitimi, nauja susimaišę su sena. Sostinės senamiestis - Medina, vilioja turistus, nes ten galima įsigyti vietinių meistrų gaminių, tik Tunisui būdingų suvenyrų. Be Viduramžių Medinos, verta aplankyti ir Didžiąją Mečetę, uždarą turgų, Chasanidų mauzoliejų, Dar-al-Bėjaus ir Dar-ben-Abdalachų rūmus, Bardo muziejų ir dar daug kitų akį traukiančių vietovių. Centre Habib Bourguibos, pirmojo šalies prezidento alėja. Prisėskite kavinėje, užsisakykite saldžios mėtų arbatos ir parūkųkite kaljaną.

Stambulas, Turkija

Stambulas - tai didžiausias Turkijos miestas, esantis šiaurės vakarinėje šalies dalyje, abipus Bosforo sąsiaurio, jam pereinant į Marmario jūrą. Tai ne tik vieta, kur Europa susitinka su Aziją, tai vieta, kur istorija susitinka su šių dienų komercializmu. Pasigrožėkite mečetėmis, hipodromais, rūmais, atraskite Bizantijos ir Otomanų imperijų palikimą. Išbandykite savo derybinius sugebėjimus su prekiautojais Didžiąjame turguje. Stambulas - tai puiki vieta sugrįžti laiku atgal ir suvokti kultūrų pasiekimus. Užsukite į Dolmabašų Rūmus.

Haifa, Izraelis

Haifa -tai trečiasis pagal dydį Izraelio miestas, garsėjantis istoriniu Karmelio kalnu, uostu, paplūdimiais ir sodais. Nuo Haifos kalno atsiveria puikus peizažas į Viduramžių Akro tvirtovę. Lankytojai čia suras unikalų tradicinės ir šiuolaikinės kultūros mišinį. Haifas- senovinių šventyklų, bažnyčių ir mečečių tėvynė. Taip pat elegantiškų viešbučių, parduotuvių ir balto smėlio miestas

Aleksandrija, Egiptas

Aleksandrija – antras pagal teritorijos dydį ir gyventojų skaičių Egipto miestas, įsikūręs prie Viduržemio jūros, vakariniame Nilo deltos krante. Aleksandrija žinoma kaip “Viduržemio jūros perlas”, kurio atmosfera labai skiriasi nuo likusios šalies dalies. Aleksandras Makedonietis 332-301 pr. Kr. įkūrė miestą ir pavadino Aleksandrija, jis tapo graikiško – romėniško Egipto sostine. Čia vienoje vietoje persipynusios Senojo Egipto, Graikijos, Romos, koptų, islamiškoji ir arabiškoji civilizacijos. “Jeigu egzistuotų rytietiška Europa, Aleksandrija taptų jos sostine”, - tikino rašytojas Darelas.

   
 

Šiaurės Amerikos ir Aliaskos regionas

 
   

Sjuardas, Aliaska

Sjuardas yrs įsikūręs Prisikėlimo įlankos (Resurrection Bay) viršuje, Kenajaus pusiasalyje. Tai viena iš seniausių ir vaizdingiausių bendruomenių Aliaskoje. Žinoma, kaip ,,vartai“ į Kenajaus fiordų nacionalinį parką. Sjuardo istorinis senamiesčio rajonas yra pilnas žavių parduotuvių bei meno galerijų. Aplankykite Aliaskos jūros gyvūnijos centrą ir prisijunkite prie jūrų mokslininkų, kai jie studijuos jūrų liūtus, jūrų kiaules, ūdras, ruonius, žuvis ir kitas jūros gyvūnijos rūšis jų natūraliose buveinėse. Arba leiskitės į žygį miško takais, tam kad galėtumete atrasti kvapą gniaužantį Išeinamąjį ledyną (Exit Glacier).

Džunas, Aliaska

Didžiulis aukso streikas 1880 metais pavertė Džuną klestinčios kasybos miestu, o 1900m. jis tapo teritorinė Aliaskos sostinė. Šiandien, buvęs aukso kasyklų miestas, tarp savo turtų turi ir kai kuriuos įspūdingiausius Aliaskos peizažus. Čia rasite keletą puikių fjordų, įsikūrusių išilgai Gastino kanalo pakrantės ir didingą Mendenhalo ledyną, pamėgtą lankytojų.

Hubardo ledynas

Nepaprastas 10 km pločio, Hubardo ledynas, ištįsęs šiauriniame Jukatano įlankos gale, yra ne tik ilgiausias, bet ir vienas aktyviausių savo rūšies ledynų Aliaskoje. Laivai buvo suprojektuoti taip, kad suteiktų lankytojams kiek įmanoma geresnį ledyno apžiūrėjimą. Jūs turėsite galimybę pamatyti šį didžiulį gamtos stebuklą, su jo 1350 kvadratinių mylių mėlynu ledu, beveik iš bet kurios laivo dalies.

King‘s Wharf, Bermudų salos

Vakarinėje Bermudų salų pusėje raiste King's Wharf - žavingą Bermudų Jūrų muziejų ir stulbinančius D. Britanijos jūrų laivyno statyklos namus. Galėsite neskubant pasivaikščioti po ten esančias galerijas, parduotuves, amatininkų krautuves arba paragauti rafinuotų Bermudų virtuvės patiekalų viename iš nuostabių restoranų. Neišvykite neparagavę stiklinės garsaus vietinio kokteilio, vadinamo ,,Rum Swizzle“.

Ledyno sąsiaurio punktas, Aliaska

Icy Strait punktas yra įsikūręs netoli Junėjaus miesto, didžiausios gimtosios Tlingit indėnų genties gyvenvietės Aliaskoje, ir labai arti Ledynų įlankos Nacionalinio parko (Glacier Bay National Park). Vietiniai dalijasi jūrą su banginiais, orkomis, jūrų kiaulėmis, ruoniais, jūrų ūdromis, ir visomis penkiomis Ramiojo vandenyno lašišų rūšimis. Čia įprasta, vaikščiojant palei krantą, pastebėti kuprį arba orką. Aliaskoje yra daug ekstremalių nuotykių ir Icy Strait punktas nėra išimtis. Mėgaukitės kalnų dviračiais, baidarių sportu, Alpių žygiais arba giliavandenių žuvų žvejyba šioje gražioje dykumoje.

Bostonas, Masačusetsas

Bostonas-Amerikos revoliucijos lopšys, ir vienas iš seniausių miestų, esančių JAV. Bostonas lieka municipaliniu Naujosios Anglijos centru. Savo neprilygstama istorija, senu Naujosios Anglijos žavesiu ir kosmopolitiniu rafinuotumu, Bostonas siūlo patrauklius kelionės įspūdžius kiekvienam turistui. Geriausias būdas susipažinti su žymiausiomis miesto vietomis, užsisakyti jungtinę vandens ir sausumos ekskursiją, kuri prasideda nuo Čarlio upės.

Halifaksas, Naujoji Škotija

Atplaukus laivui į Halifaksą, Jus pasitiks malonūs dūdmaišių garsai. Tai Naujosios Škotijos sostinė, dar vadinama "Medžių miestu". Čia Jūs pajausite ne tik mažojo miestelio šilumą ir žavesį, bet kartu patirsite iir įspūdžiais, kokių galima tikėtis dideliame mieste. Mažoji Pegės įlanka, Tvirtovės kalva ir Akadų šalis - yra tik kelios lankytinos vietos iš daugybės, kurias būtinai aplankysite.

   
 

Centrinės, Pietų Amerikos ir Karibų regionas

 
   

Rozo, Dominika

Rozo - žavingas Dominikos pakrantės kaimelis, dar vadinamas „ Karibų gamtos sala“. Vešliais miškais apaugę kalnai, daugybė upių ir juodojo smėlio paplūdimiai įrodo šios salos autentiškumą, bei atveria Jums vartus į labiausiai žmogaus nepaliestą salą Karibuose.

Oranjestadas, Aruba

Oranjestadas - istorinė sostinė, įsikūrusi vaizdingoje pietinėje Arubos salos pakrantėje. Sala priklauso Olandijai, todėl šios šalies įtaka suteikia Arubos salai unikalią atmosferą, matoma beveik visur: nuo virtuvės iki architektūros. Šioje saloje atrasite spalvingą plaukiojantį turgų, garsėjantį savo menu ir amatais, bei parduotuvių rajoną, įsikūrusį senamiesčio uosto pradžioje. Taip pat nepraleiskite progos išvykti į užmiestį pasigrožėti šios salos įžymybėmis: Natūraliuoju Tiltu ( Natural Bridge), suformuotu vėjo ir jūros, taip pat paslaptingais dariniais Kasibari uolienų komplekse

Puntarenas, Kosta Rika

Puntarenas -įsikūręs Ramiojo vandenyno pakrantėje, tarp vulkaninių Nikojos įlankos paplūdimių. Šalia driekiasi aukščiausios kalnų viršūnės. Vos už pusės valandos kelio nuo uosto, Jus pasitiks atogražų džiunglės, kurios sužavės net ir atsitiktinius keliautojus. Čia galėsite išvysti įvairiomis spalvomis tviskančius medžius, tukanas bei papūgas, taip pat galėsite išgirsti beždžionių staugūnų klyksmą. Kosta Rikos sostinėje San Chosė, galėsite aplankyti muziejus, teatrus ir parduotuves.

Huatulkas, Meksika

Huatulkas anksčiau buvo iš Tolimųjų Rytų keliaujančių piratų ir jūreivių uostas. O šiandien, Huatulkas- neatrastas trumpo apsilankymo uostas, įsikūręs Ramiojo vandenyno pakrantėje, Oachakos Meksikos valstijoje. Tai viena iš pirmųjų lankytinų vietų vakarų pusrutulyje su 22 mylių raižyto kranto linija, švariais paplūdimiais ir skaidriu kaip krištolas vandeniu. Čia ypatingas dėmesys skiriams eko-turizmui ir gamtinių išteklių apsaugai.

Puerto Limon, Kosta Rika

Kristupas Kolumbas atrado šį kraštą savo ketvirtosios kelionės į Ameriką metu. Susižavėjęs šios vietovės gamta, pavadino ją Kosta Rika, išvertus iš ispanų kalbos reiškiančiu - ,,Turtinga pakrantė“. Puerto Limon atrasite nesuskaičiuojamą daugybę gamtos stebuklų - aukštai iškilusius kalnus, didingus atogrąžų miškus, daugiau nei 2000 orchidėjų rūšių ir žinoma, viliojančius saulėtus paplūdimius.

Akapulkas, Meksika

Akapulke žmonės apsigyveno 1550 metais, ilgainiui jis tapo pagrindiniu Meksikos laivybos uostu. Nuo 1920 metų į Akapulką pradėjo plūsti žmonės, kurie žavėjosi balto smėlio paplūdimiais, skaidriu vandeniu ir puikiais saulėlydžiais. Pačioje miesto širdyje –Zokale galima pailsėti vienoje iš daugelio kavinių, esančių po atviru dangumi, skambant orkestro muzikai, o nusileidus saulei pamatysite kaip prabunda legendinis miesto naktinis gyvenimas. Taip pat nepraleiskite progos pasižiūrėti kaip nuo 40 metrų aukščio ,,La Quebrada“ uolos šokinėja beprotiškai drąsūs nardytojai.

Plaukimas Panamos kanalu

Panamos kanalas yra inžinerijos stebuklas ir vienas reikšmingiausių vandens kelių žemėje. 50 - ies mylių ilgio kanalu, nutiestu nuo Panamos miesto Ramiojo vandenyno pusėje, iki Kolono miesto Atlanto pusėje, kasmet praplaukia daugiau nei 12000 laivų. Plaukiant iš abiejų kanalo pusių yra matomas neužmirštamas nepaliestų džiunglių vaizdas. Žinoma, kanalo praplaukimas gali užtrukti tik vieną dieną, bet atsiminimai išliks visą gyvenimą.

Rio de Žaneiras, Brazilija

Rio garsėja savo laukiniais paplūdimiais ir fantastišku karnavalo šventimu. Šis energingas miestas yra tarp jūros ir keleto derlingų žalių kalnų, tokių kaip ,,Cukraus galvos“ (Pão d‘Açúcar) ir Korkovado kalnai.. Rio turi ilgiausią pasaulyje pakrantę, kurią sudaro 23 balto smėlio paplūdimiai. Populiariausiuose Kapokabanos bei Ipanemos paplūdimiuose visada pilna dviratininkų, pėsčiųjų, bėgikų, banglentininkų ir besideginančiųjų, kur visi mėgaujasi tiek puikia laisvalaikiui vieta, tiek saule. Taip pat šiame mieste rasite ir garsiosios Kristaus Atpirkėjo statulos namus.

Buenos Airės, Argentina

Buenos Airės savo atmosfera labiau primena europietišką negu Pietų Amerikos miestą. Šis miestas kartais vadinamas ,,Pietų Amerikos Paryžiumi“. Buenos airės pasižymi lankytinų vietų gausa - ,,Gegūžės aikšte“ (Plaza de Mayo), madinguoju Rekoletos kvartalu su jo išskirtinėmis parduotuvėmis ir restoranais, bei spalvinguoju La Boka kvartalu. Neatsisakykite ir dienos išvykos prie vieno iš gražiausių gamtos stebuklų - Iguasų krioklių.

Manta, Ekvadoras

Manta yra vienas iš pagrindinių Ekvadoro pakrantės kurortų, pavadintas senovinės Mantos kultūros vardu. Šios kultūros atstovai garsėjo savo keramikos dirbiniais ir navigaciniais įgūdžiais. Iki šiol pakrantės vandenyse galima pamatyti tradicinių ochrominių buriavimo plaustų. Miestas įsikūręs sausoje, atogrąžų miškų zonoje ir turi vienus iš gražiausių šalies paplūdimių, kuriuose galima mėgautis visomis vandens sporto rūšimis. Labai populiarus yra paplūdimys ,,Murcielago“ (liet. Šikšnosparnis), kuris garsėja puikiais jūros gėrybių restoranais, barais, amatų turgumi ir kitomis pasilinksminimo bei poilsio vietomis.

Kozumelis, Meksika

Aukso ieškotojai Meksiką atrado būtent prie Kozumelio krantų. Kozumelį supa koraliniai rifai, dėl kurių jis tampa vienu iš geriausių povandeninio pasaulio vietų. Tai Meksikos širdis ir Karibų siela, kur vietiniai Jus visada priims su šypsena veide. Salos lankytojai San Migelio parduotuvėse galės įsigyti puikių sidabrinių ir auksinių papuošalų, bei puikiai praleisti laiką vietiniuose baruose ir restoranuose. Kozumelis yra ideali vieta medaus mėnesiui dėl savo paplūdimių ir egzotikos. Čia galima mėgautis spalvinga ir nepaprasta saule, nuošaliais paplūdimiais bei romantiška vakariene žvakių šviesoje. O ekskursijos į Tulum metu galėsite pamatyti Majų piramides ir kultūrinį palikimą.

Majamis, Florida

Pietų Florida – tai ne tik labai įdomus miestas, bet ir vartai į Lotynų Ameriką. Čia populiaru atostogauti dėl įžymiųjų paplūdimių, neprilygstamo naktinio gyvenimo, unikalaus maisto pasirinkimo ir lotyniškos dvasios. Majamio paplūdimiai garsėja baltu smėliu, šiltu vandeniu ir daugybe vandens pramogų. Šiame kurorte mielai poilsiauja ir daugelis pramogų pasaulio atstovų.

Labadee, Haitis

Labadee - privatus rojus Karibų jūroje. Čia galima mėgautis vandens sportu, lepintis saule ar tiesiog pasivaikščioti paplūdimiu, bei užeiti į vietinį turgelį. Saloje yra nuostabus naujas vandens pramogų parkas vaikams. Į salą galėsite pažvelgti ir iš “paukščio skrydžio”, leisdamiesi su karabinais iš 120 metrų aukščio. Pavėsyje supdamiesi hamake, galėsite atsivėsinti “Labaduzee”- specialiu Royal Caribbean šaldytu gėrimu, skirtu būtent tik šiai salai. O visa tai galėsite išvysti tik Royal Carribean dėka.

Ocho Rios, Jamaika

Jamaika- trečioji pagal dydį Karibų sala, Bob Marley ir James Bond gimtinė. Ocho Rios- Jamaikos šiaurinės dalies centras. Apylinkėse driekiasi nuostabūs paplūdimiai, kalnai, kriokliai. Būtinai nuvykite pamatyti Dunn upės krioklių. Puiki pramoga kopiant į krioklio viršų atsigaivinti karštą dieną. Tai bene įspūdingiausia Ocho Rios vieta vadinama „Karibų Niagara“.

Kosta Maja, Meksika

Kosta Maja – Majų imperijos laikų prekybos vieta, garsėjanti savo džiunglėmis, paplūdimiais, lagūnomis, bei Majų griuvėsiais. Šiuolaikinė Kosta Maja virto patogiausiu jūros uostu. Aplankykite Majų griuvėsius arba apsipirkite vietinėse rankų darbo suvenyrų parduotuvėse, tuomet panardykite ir pamatykite žuvis, primenančias papūgą, drugelį ar angelą. Važinėdami galėsite pasimėgauti ir džiunglių platybėmis.

Džordžtaunas, Grand Kaimanų sala

Kaimanų salos – Karibų salų perliukas. Kristupas Kolumbas atradęs tris didingas Karibų salas, pavadino jas “Las Tortugas” (vėžliai, kurių gausu šioje vietoje). Grand Kaimanas- tai didžiausia iš šių salų. Sostinė Džordžtaunas gardėjanti septynių mylių paplūdimiu, piratų buveinėmis, bei deimantais ir juvelyrika. Atvykę būtinai paragaukite puikiojo Tortuga Romo pyrago.

Belizo miestas, Belizas

Belizas - valstybė Centrinėje Amerikoje, beveik Lietuvos dydžio, turinti šiek tiek daugiau gyventojų nei Klaipėda. Nors ribojasi su ispaniškai kalbančiomis šalimis, Meksika ir Gvatemala, Belize kalbama anglų kalba. Karibų jūra skalauja rytinę pakrantę, kur tęsiasi ilgiausias vakarų pusrutulyje barjerinis koralų rifas. Belizo pakrantėje pribarstyta daug smulkių ir šiek tiek stambesnių salelių, dėl kurių į šalį veržiasi vis didesni skaičiai turistų norinčių pamatyti šias grožybes. Prasibrovę pro džiungles atrasite mistinį senovės Majų pasaulį.

Fort Lauderdale, Florida

Fort Lauderdale yra išsidėstęs Atlanto vandenyno pakrantėje, apie 35 km nutoles nuo Majamio. Šiltas tropinis oras ir 10 km paplūdimys traukia turistus ištisus metus. Tai -“ Amerikos Venecija” ir Floridos Auksinio Kranto perliukas. Prieš išplaukdami į kruizą galėsite mėgautis - vandens sportu, išvykomis laiveliais, keletu muziejų, stilingais restoranais, pramogų alėjomis ir parduotuvių centrais.

Charlotte Amalie, St. Thomas (Mergelių salos)

St. Thomas šiais laikais garsėja kaip ideali vieta poilsiui, tačiau jo praeitis nėra tokia rami ir taiki. XVIII a. ši sala buvo piratų perkybinis centras. Nuostabūs paplūdimiai, puiki jūra ir kraštovaizdis bei “duty-free” parduotuvės- tai kuo naudojasi turistai šioje saloje.

San Chuanas, Puerto Rikas

Puerto Rikas- viena iš didžiausių salų Rytų Karibuose.Ši sala gali pasigirti kalnais ir požeminiais urvais, koraliniais rifais ir baltais smėlio paplūdimiais bei tropinėmis džiunglėmis. San Chuanas – salos sostinė, trykštanti energija ir tuo pačiu galinti sužavėti ramiomis pastelinėmis namų spalvomis, gausiomis paminklų aikštėmis, siauromis gatvelėmis. Šurmuliuojantis visą dieną, San Chuanas ištikrųjų atgyja naktį. Iš miesto galite ištrūkti į El Yunque džiungles, akistatai su įvairiausiais paukščiais ir augalais.

Philipsburgas, St. Martin

Kai 1648m. ispanai atsisakė savo klonijos St. Martine, keletas olandų ir prancūzų kareivių išsilaipino saloje ir nusprendė ją pasidalinti. Taip Prancūzija ir Olandija iki šių dienų laikosi pasirašyto susitarimo dėl salos dalybų. Philipsburgas savo olandišką paveldą atspindi architektūroje. Sala dar vadinama ir parduotuvių rojumi. Taip pat užsukite į Didįjį ir Mažąjį Įlankos paplūdimius, puikiai tinkančius nardymui.

Samana, Dominikos Respublika

Dominikos Respublika - tai vieta, kur pirmiausia išsilaipino Kolumbas, išplaukęs ieškoti Indijos, bet atradęs Ameriką. Gamtos mylėtojai čia galės klaidžioti po atogrąžų ir mangrovių miškus, kopti į kalnus ar taškytis upėse bei kriokliuose. Gyvenimo prasmę matantieji tik civilizacijoje, atras “manjana” kultūrą, Lotynų Amerikos dvasia persmelktus miestelius ir įvairiausius aperityvus. Apsiilakę Las Terranas, nustebsite ir pasilepinsite restoranuose , kavinėse.

Castries, St. Lucia

St. Lucia yra Britanijos sandraugos dalis nuo 1803 m. Tačiau iki to laiko dažnai buvo okupuojama Prancūzijos, kurios kultūros bruožai ir šiandien atsispindi daugelyje salų. Castries saloje galėsite praleisti laiką klaidžiodami po amatininkų krautuves arba didžiąsias parduotuves. Salos gamta Jus nustebins sodriais atogrąžų miškais, aukštais kriokliais, smėlėtais paplūdimiais. Šioje saloje, vienintelėje pasaulio vietoje, galima važinėti vulkano teritorija.

Bridžtaunas, Barbados

1966m. atgavus nepriklausomybę iš Didžiosios Britanijos, Barbados sala išlaikė anglišką dvasią. Šią sala galėtume pavadinti “Anglų Nida”. Bridžtaunas - ūžianti sostinė, kur galima mėgautis rytine arbata, žaisti kriketą. Tyrinėkite miestą arba salos kalnus ir slėnius, neaplenkdami balto smėlio paplūdimių. Būtinai vykite į ekskursiją po Harisono urvus pasigrožėti stalaktitais ir stalagmitais.

Nassau, Bahamai

Nassau yra Bahamų sostinė, patrauklus uostas viliojantis turistus puikiais smėlio paplūdimiais, unikalia kultūrine veikla, puikiais virtuvės patiekalais. Atogrąžų klimatas ir gamtos grožis šį miestą pavertė mėgstama turistų vieta. Daugelį metų Nassau buvo prieglobstis piratams. Šiandiena tai puiki vieta nardymui, atsipalaidavimui ir įdomiam naktiniui gyvenimu.

CocoCay, Bahamai

Balto smėlio paplūdimiai, aplink vandens platybės ir visa tai yra rezervuota “Royal Caribbean” svečiams. Laikas skirtas mėgautis saulės voniomis ir vandens sportu.

Čilės Fiordai

Čilės fiordais vadinama teritorija, kuri apima beveik 1000 mylių salų, kanalų ir fiordų. Pagal dydį Čilės fiordai lyginami su didingaisiais Norvegijos fiordais. Šis neįtikėtinai gražus šalies pakraštys turtingas nuostabiais ežerais, snieguotomis vulkanų viršūnėmis, tankiais miškais ir šiltomis versmėmis.

Sent Džonsas, Antigva

Antigva – pirma gyvenvietė saloje, žinoma šiuo pavadinimu nuo tada, kai 1600-siais į ją atvyko anglų naujakuriai. Sala buvo Britų Sandraugos dalimi iki jos nepriklausomybės paskelbimo- 1981 metais. Šiandien, Antigva yra populiari atostogų praleidimo vieta, pritraukianti turistus savo idealiu klimatu, 366 gražiais paplūdimiais, nuostabiu kraštovaizdžiu ir lėta gyvensena.

   
 

Azijos ir Australijos regionai

 
   

Bankokas, Tailandas

Bankokas yra vienas iš šiuolaikiškiausių miestų Azijoje, pasižymintis dangoraižių gausa bei jų dydžiu ir ultramoderniais viešbučiais. Tačiau gana modernus miestas neprarado ir tailandietiško šarmo. Muziejai, šventyklos, maistas, žmonės - kultūriniu požiūriu Bankoką daro įvairiapusį. Norėdami pažinti miestą, turite pereiti ne vieną gatvę, pasiplaukioti kanalais, kad pajaustumėte modernumą persipynusį su istorine tailandiečių kultūra

Dubajus, Jungtiniai Arabų Emiratai

Patikėti viskuo, ką girdėjote apie Dubajų, atrodo neįmanoma. Bet tai tiesa, kur daugiau pasaulyje galite slidinėti šalia netoliese plytinčios dykumos? Dubajus vienas iš greičiausiais augančių miestų, su prabangiausiais turistiniais maršrutais, traukiantis keliautojus iš viso pasaulio. Čia sausas ir saulėtas oras, nepaprastos apsipirkimo galimybės, ir unikalios turistinės atrakcijos padeda atrasti nuostabų miestą, kur senovė persipina su modernumu.

Sihanoukvile, Kambodža

Kambodža labiausiai žinoma kaip šalis, į kurią vykstama aplankyti Angkor Vat, žymiausios šventyklos šiaurės Kambodžoje. Sihnoukville- vienintelis Kambodžos paplūdimio kurortas. Šis didelis miestas įsikūręs šalies pietuose, padalintas į 3 dalis - kurortinę zoną, žygeivių susitikimo vietą ir į veikiančio uosto zoną.

Hue/Danang, Chan May uostas, Vietnamas

Vietnamo centre įskūręs , tarp istorinio miesto, veikiantis uostas Chan May yra vartai į Danang, Hoi An ir Hue. Danang, yra žinomas kaip Kinijos paplūdimys, o stilingas Hoi An yra senovinis prekybinis miestas su parduotuvėmis, meno galerijomis ir restoranais. Hue yra maždaug valanda kelio nuo Chan May uosto pro Hai Van Tunelius arba 1,5 valandos pro Hai Van Pass. Chan May uostas į Hoi An yra maždaug 1 valanda ir 45 minutės kelio pro Hai Van Tunelį arba 2 valandos ir 15 minučių pro Hai Van Pass.

Bombėjus (Mumbai), Indija

Indijos Holivudas - Mumbai (anksčiau žinomas kaip Bombėjus) yra unikalus miestas pulsuojantis energija, jaudinantis gyvybingumu. Čia galima rasti viską - kunkuliuojančius gatvės vaizdus ir geriausią naktinį gyvenimo šalyje, taip pat gausybę parduotuvių. Šis Indijos miestas tarnauja šaliai ir kaip finansinė, ir kaip pramogų sostinė, čia galima pamatyti ir žinomiausias “Holivudo” žvaigždes, ir aukščiausio rango verslininkus. Susipažinę su miesto įpatumais, Bombėjų drąsiai galėsite pavadinti “svajonių miestu”.

Milfordo sąsiauris

Pirmą kartą atvykę prie Molfordo sąsiaurio, suprasite, kad tai viena iš labiausiai kvapą užimančių vietų Naujojoje Zelandijoje. Pakrante driekiasi 22 km ilgio fiordai, nuostabūs kalnai supantys Milfor Sound su baltomis sniego kepurėmis, tamsiai mėlynos spalvos ežerų vandenys ir šniokščiantys kriokliai. Visa tai pritraukia žmones iš visų pasaulio kampelių, norinčių pasigrožėti žaluma, civilizacijos nepaliestu grožiu ir nepaprastu vandens pasauliu.

Krainas, Australija

Greitai besivystanti “Dižiulio barjerinio rifo“ sostinė, atogrąžų rojumi vadinama Creins - yra viena iš greičiausiai augančių turistinių zonų Australijoje. Mūsų kruizo svečiai pamatys drėgnus ir laukinius lietaus miškus, besidriekiančius pelkynus ir miškingas vietoves, taip pat galės išvysti ten gyvenančius neįprastus gyvūnus

Sidnėjus, Australija

Visas pasaulis įsimylėjęs Sidnėjų. Tai stilingas, įdomus miestas, kuriame gyvena draugiškiausi žmonės planetoje. Ir kodėl gi nemylėti šio miesto? Tai vartai į tolį, kurie turi viską: nesibaigiančią erdvę nuotykiams aplink uostą ir nuostabius Mėlynuosius kalnus, kurie įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą. Ten, žinoma, pamatysite ir bent keletą koalų, grožėsitės Auksinio smėlio paplūdimiais vadinamais Bondi, Bilgola ir Coogee. Tiek meno, tiek pasilinksminimų ištroškę žmonės ras ką čia veikti. Mieste nesuskaičiuojama gausybė muziejų, galerijų ir pasaulinio lygio restoranų, kur patiekiamas ir vietinis australietiškas Vegemite (sumuštinis).

Bora Bora, Prancūzijos Polinezija

Bora Bora yra visuotinai garbinama kaip beviltiškų romantikų atostogų zona ir dažnai vadinama Ramiojo vandenyno perlu. Ir kodėl gi ne? Tolumoje matosi dviejų užgesusių ugnikalnių apirusios viršūnės, tai pilį primenančio Otemanu ir Pahia kalnai. Kol palmės linguoja pučiant brizui, vešliuose tropiniuose šlaituose ir slėniuose pražįsta hibiskų gėlės. Tuščiuose balto, šilkinio smėlio paplūdimiuose niekas nesudrums Jūsų ramybės. Bora Bora supa didelė krištolo skaidrumo lagūna, kuri nuo vandenyno atribota koralinių rifų. Todėl nepraleiskite progos panardyti šiuose, milžiniška faunos įvairove pasižyminčiuose, koraliniuose rifuose.

Palikite užklausą ir mes pateiksime Jums geriausią kruizų pasiūlymą

Palikti užklausą
Gaukite patrauklius kruizų pasiūlymus
SIŲSTI
Jūsų užklausą gavome. Susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

Domina kelionė kruiziniu laivu?

Tačiau:

  • Nežinote kurį laivą ir maršrutą pasirinkti?
  • Neaišku kurį kruizų kompanija tinkamiausia Jums?
  • Nerandate gerų kruizų kainų?

Užpildykite užklausos formą ir mes:

  • Susisieksime su jumis per 1 valandą
  • Patikslinsime Jūsų pageidavimus kruizinei kelionei
  • Per 24 valandas paruošime Jums tinkamiausią kruizinės kelionės pasiūlymą

Turite klausimų?
Skambinkite mums telefonu +370 610 29655 (Viber)