D.U.K

Kurią kruizinę kompaniją pasirinkti? Kuo jos skiriasi?

Pateikiame kelionių agentūros SAITAS subjektyvų kruizinių kompanijų vertinimą:

Kruizinės kompanijos Klasė Laivų skaičius Kruizo kaina Maršrutų
pasirinkimas
Paslaugų, maitinimo
kokybė
Azamara Cruises Deluxe 2 10/10  5/10  10/10
Celebrity Cruises Premium 10 9/10  7/10  9/10
Royal Caribbean International Standart+ 22 8/10  10/10  8/10
Costa Cruises Standart 14 8/10  8/10  7/10
Norwegian Cruise Lines Standart 11 6/10  7/10  7/10
MSC Cruises Standart 11 7/10  8/10  7/10

Visų kruizų maršrutų aprašymai ir kainos 

Ar yra specialių reikalavimų lankantis tarptautiniuose uostuose?

 Vykstant į užsienį reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir esant reikalui, pasikeisti pasą ar prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnybos.

Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. yra panaikinama oro sienų pasų kontrolė, todėl kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas Lietuvos piliečiams nebereikia pateikti kontrolei paso. Valstybių, prisijungusių prie Šengeno erdvės sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje. Pažymėtina, kad pasų kontrolės panaikinimas jokiu būdu nereiškia, jog judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionalinių teisės aktų pagrindu turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl keliaujantis asmuo privalo asmens dokumentą turėti su savimi. Be to, valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu.

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Informacijos apie šią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje. Vykstant į kelionę patariame turėti sveikatos draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

Prieš vykstant į egzotiškas šalis patariama pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais rūpinasi ir už juos moka pats turistas. Papildomos informacijos apie skiepus galite gauti http://www.who.int arba paskambinę į „Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ tel.: (8-5) 2779051.

Taip pat patariame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, padedančių užsienio šalyse išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su neįprastu maistu, kitokiais mitybos įpročiais.

 

Kaip kruiziniame laive atsiskaitoma už papildomas paslaugas ir pirkinius?

Visuose kruiziniuose laivuose neatsiskaitinėjama grynaisiais pinigais, veikia Cashless System. Registracijos į laivą metų Jums bus išduota keleivio kortelė, kuri bus naudojama kaip atsiskaitymo už visus pirkinius priemonė. Aktyvuoti šios kortelės (Cruise Card) galiojimą bus reikalingi keleivio kreditinės (ne debetinės) kortelės duomenys arba įneštas depozitas grynaisiais pinigais.

 Visi Jūsų pirkiniai bus priskiriami kortelei, o sąskaita apmokėjimui dažniausiai pristatoma į kajutę iš vakaro prieš išvykimo dieną. Jei būsite pateikę kreditinę kortelę ir neturėsite jokių priekaištų pateiktai sąskaitai, suma bus nuskaičiuota nuo kortelės išvykimo dieną. Jei naudositės grynaisiais pinigais, dėl sąskaitos apmokėjimo reikės kreiptis į Guest Relations (Svečių aptarnavimo centrą), kad atgautumėte nepanaudotą sumą arba apmokėtumėte likutį.

Prašome atkreipti dėmesį:
Jei už savo SeaPass sąskaitą mokėsite grynaisiais pinigais, reikalaujamas užstatas. 7 ir daugiau nakvynių plaukimams reikalaujamo užstato limitas yra 500 USD, o 2/3/4/5 nakvynių plaukimams – 300 USD. Kai limitas pasiekiamas, svečiai apie tai informuojami.

Kada galima įlipti į laivą?

Įlipimo laikai ir data nurodyti Jūsų kelionės dokumentuose. Kelionę reikėtų planuotis pagal pateiktus laikus ir neatvykti anksčiau. 

Ar laive yra galimybė prisijungti prie interneto?

Taip, priklausomai nuo laivo yra dvi galimybes naudotis internetu:

Belaidžio interneto prieigos (Wi-Fi)
Norint pasinaudoti WI-FI ryšiu, jums reikės:
Nešiojamo kompiuterio "Windows" operacinės sistemos 802.11b belaidžio tinklo prisijungimo. Vidutinis mokestis už Wi-Fi prieigą per savo nešiojamą kompiuterį yra:
$ 0,55 už minutę arba pasirinktinai vienas iš mūsų išankstinio apmokėjimo paketų:
$ 28.00 už 60 minučių
$ 38,00 už 90 minučių
$ 55.00 už 150 minučių
Kainos gali keistis be išankstinio įspėjimo.

Interneto kavinė / darbo stotelės
Šios stotys suteikia galimybę naudotis elektroniniu paštu ir internetu, taip pat tiesioginiais prisijungimais prie mėgstamų tinklalapių. Taip pat galite išsiųsti virtualų atviruką, kol esate jūroje ar bet kuriame pasaulio uoste. Jei neturite elektroninio pašto dėžutės, galite ją susikurti laive.
Taikomas mokestis- $ 0,55 už minutę arba galite pasirinkti vieną iš mūsų išankstinio apmokėjimo paketų:
$ 28.00 už 60 minučių
$ 38,00 už 90 minučių
$ 55.00 už 150 minučių
Kainos gali keistis be išankstinio įspėjimo.

Kokia yra amžiaus politika?

Jaunesni nei 21 metų amžiaus keleiviai negali gyventi vieni kajutėje be vyresnio arba jau bent 21 metų amžiaus asmens. Ši amžiaus riba netaikoma nepilnamečiams vaikams, keliaujantiems su jų tėvais ar globėjais gretutinėse kajutėse, o taip pat ir sutuoktiniams turintiems mažiau nei 21 metų (privalomas santuokos liudijimas).

Ar galima įsinešti alkoholinius gėrimus į laivą iš namų ar uostų?

Svečiams nėra leidžiama įsinešti alkoholinių gėrimų vartojimui ar kokiam kitam tikslui. Alkoholiniai gėrimai pirkti uostuose ar laivo parduotuvėse bus saugomi laive ir pristatyti į Jūsų kajutę paskutinę plaukimo dieną. Apsauga gali tikrinti Jūsų isinešamas talpas (vandens butelius, vaisvandenių butelius, burnos skalavimo skysčių butelius, bagažą ir t.t.) ir perimti talpas su alkoholiu. Svečiai, kurie pažeidžia bet kurias alkoholio politikos taisykles (padaugina vartojimą, teikia alkoholio žmonės neturintiems 21 metų, nepagarbiai elgiasi, ar bando nuslėpti alkoholinius gėrimus nuo apsaugos ar bagažo patikros punktuose), gali būti neįleidžiami arba išlaipinami iš laivo. Svečiams, neturintiems 21 metų, alkoholis nebus grąžinamas.

Atkreipkite dėmesį: Visi keleiviai privalo laikytis tarptautinių oro uostų taisyklių gabenant skysčius.

Kokia yra rūkymo politika laive?

 Rūkymas leidžiamas tik tam tikrose vietose ir lauko deniuose (dėl tikslesnės informacijos susisiekite su Guest Relations (Svečių aptarnavimo centru). Rūkymas draudžiamas prie valgomųjų vietų, teatro, holuose ar koridoriuose. Rūkymas draudžiamas kajutėse. Cigarilių ir cigarų rūkymas leidžiamas tik specialiose patalpose. Cigaretės, cigarai ir pypkės turi būti tinkamai užgesintos ir jokiu būdu negalima mesti už borto. Nesilaikaintiems šių taisyklių gresia griežtos baudos. 

Kas įskaičiuota į kruizo kainą?

Į kruizo kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas pasirinktos kategorijos kajutėje;
Maitinimas: 3 kartų (pusryčiai, pietūs, vakarienės, užkandžiai ir kai kurie gaivieji gėrimai);
Laisvalaikio praleidimo programos;
Uostų mokesčiai;
 

 Į kruizo kainą neįskaičiuota:

Nuvykimas iki išplaukimo uosto (siūlome patogiausius skrydžių variantus);
Pervežimai iš oro uosto iki išplaukimo uosto (nebent svečiai užsisako juos iš anksto);
Arbatpinigiai (išskyrus Royal Caribbean, Celebrity Cruises ir Azamara Cruises);
Lankomų šalių vizos (jei reikalingos, daugiau informacijos
www.urm.lt );
Ekskursijos (dažniausiai galima užsisakyti būnant laive);
Maitinimas specialiuose restoranuose (dažniausiai taikomas fiksuotas mokestis);
Alkoholiniai gėrimai;
Nealkoholiniai gėrimai (išskyrus vandenį, arbatą, kai kuriuos kitus gaiviuosius gėrimus);
SPA ir grožio salonų paslaugos;
Sporto ir sveikatingumo pamokos (pvz. kvėpavimo, jogos ir kiti pratimai);
Golfas, azartiniai lošimai (įskaitant ir Bingo);
Pirkiniai laivo parduotuvėse, meno aukcionai, foto galerijos paslaugos, internetas;
Medicinos, skalbimo ir sausojo valymo paslaugos;
Telefono skambučiai iš laivo į krantą;
Medicininių išlaidų draudimas (turėti būtina).

Kruizo kaina "nuo":

Mūsų internetiniame puslapyje www.saitas.lt/kruizai prie konkrečių maršrutų aprašymo pateikiama galima mažiausia atitinkamo kruizo kaina. Dažniausiai mažiausia kruizo kaina galioja įsigyjant kelionę iš anksto bei specialų akcijų metu. Galutinė kruizo kaina priklauso ne tik nuo įsigijimo laiko, bet ir nuo kelionės trukmės, datos, kajutės tipo, denio ir pan. Konkretaus Jus dominančio kruizo kainos bei informacijos apie tai, kada ir kokiomis sąlygomis galioja mažiausia kaina (t.y. kelionės datos, kajutės, trukmės ir pan.), teiraukitės mūsų kelionių agentūroje arba užpildykite užklausos formą.

Visos kainos nurodomos asmeniui dvivietėje kajutėje su visais privalomais mokesčiais. Šie mokesčiai gali pasikeisti be išankstinio įspėjimo bet kuriuo metu, neatsižvelgiant į tai ar užsakymas buvo patvirtintas, sumokėtas užstatas ar net galutinis apmokėjimas. 
 

Ar taikomos specialios kainos vaikams ir senjorams? 

Taikomos sumažintos vaikų (iki 12 metų) ir senjorų (virš 55 metų) kainos kai kuriems maršrutams. Daugiau informacijos suteiks mūsų darbuotojai. 
 

Ar būtina eiti į ekskursijas? Ką dar galima veikti? 

Keliautojų patogumui kruiziniai laivai dažniausiai atplaukiai į uostus rytais ir išplaukia iš jų vakarais. Nėra privaloma užsisakyti ekskursijų tam, kad išliptumėte iš laivo. Daugelyje uostų veikia viešasis transportas bei vietiniai ekskursijų organizatoriai. Kelionių agentūros SAITAS darbuotojai suteiks visą informaciją apie lankytinus objektus.
 
Laive bus pateikta informacija, kada turite sugrįžti į laivą prieš jam išplaukiant iš uosto. Dažniausiai laive reikia būti 30 minučių prieš jam išplaukiant, tačiau tikslų laiką būtina pasitikslinti laive ir jis bus nurodytas prie išlipimo trapo. Prašome atkreipti dėmesį, kad laivas nelauks vėluojančių pavienių keliautojų ir tai yra pačių keliautojų atsakomybė nevėluoti.
Laisvą laiką galima leisti ir laive. 

Kada ir kaip galima įsigyti ekskursijas?

Ekskursijas padės išsirinkti kelionių agentūros SAITAS darbuotojai. Absoliuti dauguma ekskursijų organizuojama anglų kalba. Papildomai kai kurias ekskursijas galima įsigyti būnant kruiziniame laive.

Ką reikia turėti su savimi, norint sugrįžti į laivą kruizo metu?

Atvykus į uostą po registracijos gausite SeaPass kortelę. Ši kortelė yra vienas iš svarbiausių dalykų viso kruizo metu (neskaitant kameros ir apsauginio kremo nuo saulės).

Jūsų SeaPass veikia kaip:
Jūsų kambario raktas
Jūsų leidimas į laivą visuose uostuose
Jūsų sąskaita laive, į kurią skaičiuojamos papildomos paslaugos ir pirkiniai bei specialūs restoranai

Atidžiai saugokite ir turėkite šią kortelę visada su savimi!

Kokie aprangos kodai galioja laive?

 

Laive būna trijų skirtingų tipų vakarai:
kasdieninis (casual), puošnus kasdieninis (smart casual) ir formalus (formal).
Siūlomos gairės šiems vakarams:
Kasdieninis (casual): sportiniai marškinėliai ir laisvos kelnės vyrams, suknelė arba kelnės moterims.
Puošnus kasdieninis (smart casual): švarkai ir kaklaryšiai vyrams, suknelės arba kostiuminės kelnės moterims.
Formalus (formal): kostiumai ir kaklaryšiai arba smokingai vyrams, kokteilinės suknelės moterims.

 

Kruizo trukmės ir planuojamų vakarų tipų skaičius:
Kruizo trukmė Kasdieniniai Puošnūs kasdieniniai Formalūs
3 nakvynės 2 0 1
4 nakvynės 3 0 1
5 nakvynės 3 1 1
6 nakvynės 3 1 2
7 nakvynės 4 1 2
8 nakvynės 4 2 2
9 nakvynės 5 2 2
10 nakvynės 6 2 2
11 nakvynės 7 2 2
12 nakvynės 8 2 2 - 3
13 nakvynės 9 2 2
14 nakvynės 8 3 3
15 ir daugiau >9 3 3

Atkreipkite dėmesį:

Kai kurios kruizinės kompanijos nereikalauja laikytis griežtų aprangos kodų;

 

Kokia elektros įtampa laivuose?

 

Visose laivuose įtampa yra 220 arba 110 V, priklausomai nuo laivo. Net tos pačios kruizinės kompanijos laivai gali turėti skirtingą įtampą. Naudoti kajutėse elektrinius kaitinimo prietaisus (lygintuvą, virdulį ir t.t.) yra griežai draudžiama dėl saugumo reikalavimų.

 

Ar yra laive galimybės perkelti savo nuotraukas iš skaitmeninio fotoaparato į CD?

Foto parduotuvės laive turi mini-skaitmenines foto laboratorijas, kuriose galima perkelti savo nuotraukas į CD. Nuotraukų iš skaitmeninių kamerų negalima perkelti į CD laivuose esančiais kompiuteriais.

Kada ir kaip galima išlipti iš laivo?

Kai tik laivas gauna atitinkamą leidimą iš uosto, galima išlipti. Konkreti išsilaipinimo informacija bus pateikta laive.

Ką daryti su savo bagažu?

Jūsų bagažas - išskyrus rankinį - turės būti pastatytas šalia jūsų kajutės išlipimo naktį, paprastai iki vidurnakčio. Prašome pasitikslinti laivo leidinyje „Cruise Compass“ dėl tikslaus laiko. Išvykimo dieną jums reikės atsiimti savo lagaminus uosto terminalo bagažo skyriuje.

Kokio tipo kajučių būna laive?

 Kajutės laive grupuojamos į keturias kategorijas:

Vidinės – Interior/Inside
Su langu – Oceanview  
Su balkonu – Balcony  
Liuksai - Suite/Deluxe 
 
Visos kajutės suprojektuotos ir įrengtos taip, kad galėtumėte patogiai atsipalaiduoti po dienos nuotykių. Kajutės interjeras, spalvos skiriasi priklausomai nuo laivo, tačiau kiekvienoje yra televizorius, telefonas, vonia arba dušas ir plaukų džiovintuvas. 

Ar yra galimybė užsisakyti maistą į kajutę?

Maisto užsakymas ir pristatymas į kajutę galimas daugumoje kruizinių laivu (dažniausiai nemokamas). Meniu ir papildomą informaciją rasite kajutėje. 

Ar verta bijoti jūros ligos?

Yra paplitusi nuomonė, kad kruiziniuose laivuose dažnai keleiviai serga jūros liga ir dėl jos kyla daugybė nepatugumų. Tačiau norime pastebėti, kad šis teiginys nevisada tinka šiuolaikiniams, moderniems kruiziniams laivams, kuriuos mes siūlome savo klientams. Dauguma lainerių turi pažangiausias stabilizavimo technologijas, leidžiančios komfortiškai jaustis keleiviams net esant stipriai audrai.

Garantuojame, kad tikimybė susirgti jūros liga yra labai maža! 

 Vestuvių ceremonija kruiziniame laive. Ar tai įmanoma?

Dauguma Standart klasės kruizinių kompanijų savo klientams siūlo galimybę už papildomą mokestį surengti neformalią vestuvinę ceremoniją kruiziniame laive, kuri vyktų pagal jaunųjų pasirinktą scenarijų. Formalios vestuvinės ceremonijos įmanomos tik uostose, pvz. Santorini saloje, Karibų jūros salose, Majamyje, Havajų salose, Aliaskoje ir kt. Tik Premium ir Deluxe kruizinės kompanijos gali pasiūlyti formalias vestuvines ceremonijas laive dalyvaujant kapitonui.

 

 

Palikite užklausą ir mes pateiksime Jums geriausią kruizų pasiūlymą

Palikti užklausą
Gaukite patrauklius kruizų pasiūlymus
SIŲSTI
Jūsų užklausą gavome. Susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

Domina kelionė kruiziniu laivu?

Tačiau:

  • Nežinote kurį laivą ir maršrutą pasirinkti?
  • Neaišku kurį kruizų kompanija tinkamiausia Jums?
  • Nerandate gerų kruizų kainų?

Užpildykite užklausos formą ir mes:

  • Susisieksime su jumis per 1 valandą
  • Patikslinsime Jūsų pageidavimus kruizinei kelionei
  • Per 24 valandas paruošime Jums tinkamiausią kruizinės kelionės pasiūlymą

Turite klausimų?
Skambinkite mums telefonu +370 610 29655 (Viber)